Коли проїжджаєш селами Михайло-Коцюбинської ТГ Чернігівського району, телефон різко замовкає – понад два місяці в цій зоніз певних причин немає мобільного зв’язку від компанії «Київстар», а відповідно й Інтернету від цього провайдера. Коли відновиться надання цієї послуги, поки що не відомо. А тим часом громада робить усе можливе, щоб забезпечити людей безперебійним зв’язком. Так, цього місяця в місцевому Центрі надання адміністративних послуг (вул. Миру, 3) запрацювала публічна точка доступу Wi-Fi, якою може скористатися кожен бажаючий.
– Понад рік ми, як громада-партнер, співпрацюємо з Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії. Експерти EGAP допомогли нам у розробці Стратегії цифрового розвитку громади, яка вже затверджена на сесії селищної ради, – говорить заступниця селищного голови Михайло-Коцюбинського Марина Галько. – Також раніше партнери допомогли нам підсилити енергонезалежність ЦНАПу. У перспективі тут передбачається встановлення сонячних панелей, а поки що в нас є інвертор і чотири акумулятори. Світло і взимку, і навесні в селищі зникало часто, та з цим обладнанням ЦНАП працює безперебійно, незалежно від наявності електропостачання. Ну а тепер, завдяки EGAP, тут з’явилася ще й вільна Wi-Fi-зона. Працює вона в радіусі близько ста метрів від ЦНАПу (в залежності від перешкод). Точка доступу підключена до резервного живлення, тому Інтернет працюватиме і без електрики.
Отож зв’язатися з рідними, перевірити важливі повідомлення, попрацювати онлайн або ж скористатися державними електронними послугами в Михайло-Коцюбинському відтепер можна в приміщенні ЦНАПу і поряд із ним.
– Також у приміщенні селищної ради діє Пункт незламності, який недавно облаштували громадською Wi-Fi-зоною, – додає Марина Миколаївна. – Скористатися Інтернетом можна й тут, адже вся соціальна інфраструктура підключена до оптоволокна. Живемо в той час, коли дуже важливо залишатися на зв’язку, а отже маємо зробити все, щоб він був доступний навіть у найскладніших умовах. Спасибі партнерам, які в цьому допомагають. Без них нам було б дуже важко.
Катерина ДРОЗДОВА,
сел. Михайло-Коцюбинське Чернігівського району.
Фото автора